Přihlášení

Ve středu 25.4.2018 odpadá pátá vyučovací hodina. Vyučování končí v 11:40. 

Klima školy

Vážení rodiče,

prosíme Vás o vyplnění online dotazníku týkajícího se klimatu naší školy, který naleznete ZDE.

Jak na to se dočtete níže, případně podrobněji v návodu

1. V internetovém prohlížeči zadejte adresu www.proskoly.cz

2. Klikněte na Přihlášení a zadejte svůj Login a Heslo pro rodiče (přístupové údaje získáte u svých třídních učitelek).

3. Vyberte záložku Sociometrie a pak Klima školy - rodiče.

4. Teď už můžete odpovídat.

Za zpětnou vazbu děkujeme, je pro nás velmi důležitá a posouvá naši školu dál.

NOVÉ

Příští týden bude probíhat sběr papíru a víček. Pokud se je chystáte přinést, ideálně tak učiňte v pondělí 23.4., nejpozději 24.4. do 8:00. Prosíme o to, aby všechny balíky byly převázané a zvážené. Děkujeme.

DOMÁCÍ ÚKOLY

Český jazyk (na 16.4.) - není

Matematika (na 19. 4.) - dokonči 53/1

Trénuj své matematické dovednosti na stránkách:  www.onlinecviceni.cz, www.sudokuonline.cz, www.matika.in, www.umimematiku.cz, www.matematikahrou.cz

ÚKOLY PRO MARODY v  týdnu od 10.4.

Čeština - učebnice do str.120, PS do str.19 (slovesa - infinitivy, čas sloves)

Prvouka - Živá příroda - živočichové opakování (uč.do str.57, PS do str.43)

Matematika - pracovní sešit č. 2 po str. 23 a dále strany 28, 29 a 30. Geometrie: str. 46 - 53.

 

AKCE V DUBNU

9.-11.4. Konzultační tř.schůzky

20.4., 23.4. Sběr papíru

25.4. Zápis do 1.tříd

27.4. Čarodějnice v ŠD

30.4. Ředitelské volno

AKCE V KVĚTNU

2.5. Pěší výlet do Oleška s opékáním buřtů (v případě hezkého počasí)

7.5. Ředitelské volno

31.5. Představení Karavana

AKCE V ČERVNU

1.6. Focení

4.-8.6. Škola v přírodě

19.6. Štola sv.Josefa u Jílového (50,- Kč prohlídka + jízdné vlakem a busem, bude upřesněno)

27.6. Školní výlet Botanicus (250,-Kč)

 

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Milí rodiče,

jsme rádi, že na školu v přírodě vyrazí vaše děti s Robinsonem. Uděláme vše pro to, aby se vrátily domů o něco zkušenější, samostatnější a se spoustou skvělých zážitků, na které budou rády dlouho vzpomínat.

Pro definitivní přihlášení na školu v přírodě a zaplacení zálohy, prosím, udělejte několik jednoduchých kroků:

  • Otevřete webovou stránku www.ckrobinson.cz.
  • V levém menu dole najděte okénko „Přihlášení pro rodiče“.
  • Vyplňte svůj e-mail a kód.
  • Přihlašovací kód pro vaši třídu je: ZV18.
  • Otevřou se vám stránky věnované přímo vaší škole v přírodě, najdete tady všechny důležité informace k pobytu.
  • Prosím, vyplňte a odešlete přihlášku!
  • V posledním kroku přihlášky můžete zvolit, zda chcete uhradit školu v přírodě najednou nebo ve splátkách. V případě úhrady na splátky je záloha 1500 Kč, s úhradou do 15.1. 2018. Doplatek je možné provést do 31.3.2018.
  • Po odeslání přihlášky vám automaticky přijde e-mail s číslem účtu a pokyny k platbě.
  • Pokud by něco nebylo jasné, nebo byste se chtěli zeptat na cokoliv k vaší škole v přírodě, zavolejte nebo napište k nám do Robinsona (tel. 739 465 490, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Ujme se vás Petra Melecká, nebo někdo další z kolegů, a vše spolu vyřešíte.

Přeji hezký konec letošního roku a těším se na setkání na jaře.

Tým Robinsona

 

INFORMACE K PŘEDMĚTŮM A STRÁNKY K PROCVIČOVÁNÍ

ČESKÝ JAZYK:

Pravidelně každý čtvrtek budeme mít tzv.čtenářskou dílnu. Na tuto hodinu si děti budou nosit vlastní knihu, kterou budou číst.

úterý máme také zavedenu dílnu psaní, ve které se učíme základy slohu (osnova, vyprávění, dopis, básně apod.) a snažíme se rozvíjet slovní zásobu, procvičit gramatiku a zapojit svou fantazii. Svá dílka děti píší do sešitu, který zůstává ve škole, mohou si jej samozřejmě i vzít domů, aby se pochlubily, ale prosím, aby jej opět v úterý do školy přinesly.

Máme za sebou vyjmenovaná slova a slova k nim příbuzná. Umíme určit pád, číslo a rod podst.jmen. V současnosti probíráme slovesa a jejich kategorie (osobu, číslo a čas). Opakujeme a rozšiřujeme učivo o psaní velkých písmen.

Děti se mohou také zaregistrovat na stránkách www.umimecesky.cz, kde mohou dané jevy procvičovat, soutěžit s kamarády v rámci třídy apod. Podívejte se na tyto stránky s nimi (můžete je vyzkoušet bez přihlášení), pokud se pak děti budou chtít na stránky přihlásit, je nutné zadat jejich mail a kód třídy - v případě zájmu mi napište, pošlu Vám jej mailem.

 

https://www.matika.in/cs/ 

https://www.umimematiku.cz/

http://matematika.hrou.cz/

https://www.vcelka.cz/cs/ diagnostika čtení a následné procvičování čtení zábavnou formou

http://www.ctenipomaha.cz/ seznam doporučené literatury pro děti, navíc za každou přečtenou knížku a správně vyplněný test získáváte 50 Kč na charitu podle vašeho výběru.

www.skolakov.eu (výborná cvičení na vyjmenovaná slova)

http://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php 

http://www.rysava.websnadno.cz/ tady si můžete procvičovat všechny předměty

ČJ - WWW.umimecesky.cz

 

DÍLNA PSANÍ - UKÁZKY

Děti dostaly za úkol pokusit se spojit vyprávění s prvky popisu. Mohly si vybrat jakékoli zvíře (ať reálné nebo vymyšlené) a vymyslet s ním zajímavý příběh tak, aby v něm zazněl i popis onoho tvora. Jak si s tím někteří poradili?:

 

Nejlepší pes na světě

Nedávno se narodil pes jménem Bessi. Byl to roztomilý pes a hlavně bílý knírač. Když jí byly 3 roky, už to nebylo štěňátko, ale obr, co se jen válí. Když jsem šla s Bessi na procházku do lesa, tak se poprala s liškou. S babičkou jsme pak jely na kliniku a tam nám řekli, že Bessi musí odpočívat. Bylo mi smutno, neměla jsem si s kým hrát. Za měsíc se jí to spravilo a Bessi byla zase volná.

(Vicky M.)

Gina a narozeniny

Samotná Ginečka byla v pelíšku a měla narozeniny a pozvala na ně Báru, Sendy a Edu. Ale Sendy v ulici byla nová, tak jí Gina napsala na pozvánku, jak vypadá: "Mám černá ouška a černý čumáček, ale očička mám hnědá. Oslava se koná v úterý 20.30.2018 ve Zvoli, v té a té ulici." Nastalo úterý a pak se zjistilo, že jsou všichni sousedi, i nová Sendy. Všichni k Gině přišli a dali jí hezké dárky a pěkně si to užili.

(Štěpán G.)

Kočka Britny

Ahoj děti, já se jmenuju Britny. Bydlím na ostrově s mojí nejlepší kamarádkou na celém světě, s Taylor Swift. Je to zpěvačka. Jednou se mnou šla na procházku do zahrady. Taylor mi řekla: "Ty moje bílá kočičko, ty máš růžovoučký nosík a ouška. Ty jsi ta nejroztomilejší kočička..." A hladila mě při tom. Tak na to pořád vzpomínám. Jednou si mě vzala dokonce do letadla, letěly jsme z Anglie do Itálie. Tam jsme přistály, byla tam snad miliarda lidí. Taylor zazpívala svou píseň a pak jsme letěly zase zpět do Anglie.

(Sophie S.)

Ztracený pejsek

Byla panička, která měla pejska. Jmenoval se Bajík a ta panička s ním chodila ven, házela mu klacíky. Při jedné procházce pes uviděl králíka a běžel za ním, králík zaběhl do lesa. Bajík neviděl cestu ven a přišla noc. Panička na něj volala: "Stůj, stůj! Kde jsi? Kde jsi?" Druhý den ho šla hledat, ale nenašla ho. Proto jela za policií: "Prosím, najděte mi mého pejska!" Policista jí řekl: "Ano, pokusíme se, ale jak vypadá?" "Byl celý černý a malý, jmenoval se Bajík, dám Vám jeho fotku", odpověděla panička. Policista pejska po pár hodinách našel a přivedl zpět k paní. Byla moc šťastná a děkovala mu.

(Verča M.)

Psí fotbal

Žil byl jeden pes, který se jmenoval Adam. Byl to šťastný pes, přál si, aby hrál fotbal. Byl docela malý, měl bílou srst a hnědé fleky. Zkoušel se dostat do týmu, ale nikdy ho nevzali. Ale jednou se propadl ledem, dusil se, ale voda byla zázračná, psa vytáhla nad hladinu. Adam měl divný pocit, jako kdyby mu ta voda dodala energii a říkala mu, ať jde do týmu. Pes jí poslechl. Zkoušel to znovu a znovu a povedlo se. Měli první zápas a vyhráli.

(Adam V.)

Mirkův pes Eddy

Byl jeden nešťastný člověk jménem Miroslav Kypta. Ten měl jednoho černého a nemocného psa jménem Gaston. A ten za nedalekou dobu umřel. Už hrozně dlouhou dobu je Mirek bez psa. Tak si řekl: "Koupím si psa a hotovo!" Tak Mirek zajel do útulku a koupil si malého černobílého psa jménem Eddy. A od té doby, co má Mirek Eddyho, už žije šťastně až do smrti.

(Vojta M.)

Kočka a pes (kočkopes?)

Byl jednou jeden pes. Ten pes byl pořád nespokojený, stěžoval si a stěžoval: "Kéž bych byl kočka. Vždyť jsem jen malý hnědý neschopný pes." A také tu byla mourovatá kočka, která si strašně přála být pes. Stěžovala si: "Ach jo, jsem kočka, která loví myši a pije mléko. Takový pes má život veselý." A tak se jednou ti dva potkali a začali se seznamovat: "Mňau, jak se jmenuješ?" Pes naštvaně odpověděl: "Jsem Rex. A ty?" "Já jsem kočka Micka a jsem strašně nespokojená. Chtěla bych...." A tak si ti dva na sebe stěžovali a nadávali. Když byli v tom nejlepším, procházeli okolo zvláštního stromu. Vtom se oba dva rozzářili jasnou září a stal se zázrak. Oba se do sebe spojili a vzniklo z toho tohle: přední nohy a hlava byly kočičí a ocas se zadníma nohama byl psí. Nikdo neví, jestli jsou tak šťastní, ale po té proměně je už nikdy nikdo neviděl.

(Terezka M.)

Páníček a pes Pudl

Já jsem obyčejný pes a jmenuji se Pudl. Mám hodného páníčka jménem Jack. Můj páníček Jack je hodně bohatý. Každý den mi dává granule Sparks. Jsou strašně dobré a jsou skoro nejlepší, protože by je každý pes chtěl. Jednoho dne jsem ale nedostal ty granule Sparks. Hodně jsem se divil. Chtěl jsem se ho zeptat:"Proč?", jenomže jsem místo toho jen štěkl. Jack mi řekl: "Co se děje?" Já jsem svou misku odšoupl a štěkl jsem. Páníček to pochopil a pověděl mi, co se děje. Dozvěděl jsem se, že jeho firma zkrachovala. O den později ho vyrazili. Neměli jsme dost peněz na daně. Takže jsme museli strávit dva měsíce na ulici. Bylo to strašný. Můj páníček Jack hledal v popelnicích nějaké jídlo a pití. K obědu jsme měli zbytky jídla a k pití jsme měli vodu z pramenu na náměstí jménem Slunečné. Za dva měsíce si zase Jack našel práci a byli jsme zase bohatí. 

(Honzík Š.)

 

ČTENÍ

 

Děti si v průběhu roku vyberou a povinně přečtou 2 knihy dle vlastního výběru - zvolte prosím knihy s tématikou uvedenou v čtenářském deníku (ideálně každou knihu s jiným tématem), kde pro inspiraci bude i seznam literatury, z které můžete (a nemusíte :o)) vybírat. Pokud děti přečtou v průběhu roku více knih, budu ráda. Každou knihu zapíší do čtenářských listů, které obdrží a které budou také součástí hodnocení předmětu Český jazyk a literatura.

Závazné termíny pro odevzdání jsou: 19.1.2018 (1.kniha) a 15.6.2018 (2.kniha). Čtenářský deník mohou děti samozřejmě také odevzdat kdykoli předtím.

Témata pro výběr literatury:

- pohádka

- pověst, báje, legenda

- příběhová próza ze života dětí

- próza s dívčí hrdinkou

- dobrodružná a historická literatura

- próza s přírodní tématikou 

Go to top